Tânăr mort pe stradă, la câteva sute de metri de casa

Un tânăr de 20 de ani a fost găsit mort pe stradă, într-o localitate de lângă Piteşti! El trebuia sa plece la Iaşi pentru ooperaţie, însă nu a mai ajuns.

Băiatul a mers să-și viziteze tatăl. Însă la întoarcere,, la doar câteva sute de metri de casa acestuia, a căzut la pământ şi a murit, potrivit România TV.
Tânărul de 20 de ani era din localitatea Mozaceni din Argeş. Era cunoscut cu afecțiuni cardiace și reușise sa își facă o programare la Iasi pentru o intervenție pe cord.

Citește și: Ministrul Finanțelor, Tanczos Barna, confirmă: „Indexarea pensiilor și salariilor se amână pentru 2025

Şi-a cumpărat bilet de tren şi urma să ajungă la Iaşi pentru o operaţie.

Înainte să plece, a trecut pe la tatăl său. La întoarcere, pe drum, la doar câteva sute de metri de casa tatălui i s-a făcut rău şi a căzut secerat.

Citește și: Un bărbat din Olt, aproape de moarte după ce a fost zgâriat de o pisică

Un șofer l-a văzut întins pe jos și a oprit mașina lângă el, apoi a alertat autoritățile.

Medicii de pe ambulanţă nu au mai putut face nimic pentru băiat.

Citește și: Incendiu devastator la un atelier auto din Odorheiu Secuiesc: Intervenție complexă pentru prevenirea extinderii

Tatăl băiatului a aflat abia când a ajuns la faţa locului despre tragedie.

În urma necropsiei, se va constatat cauza exactă a decesului.