
Gabriela Firea comentează posibilitatea ca Victor Ponta să candideze la Primăria Capitalei împotriva sa. Actualul primar general al Capitalei îi ameninteşte liderului Pro România ce sacrificii a făcut pentru el.
„Eu l-am susţinut pe domnul Ponta la prezidenţiale, deşi eram însărcinată. Am muncit până în ultima zi. Trag şi acum pentru lucruri pe care le-am spus atunci, la iniţiativa echipei de comunicare şi de marketing politic. Trei săptămâni am suferit de parcă ar fi fost un membru al familiei mele când nu a ieşit preşedinte„, a declarat Firea, la Antena 3.
Primarul general al Capitalei îi atrage atenţia lui Ponta că o candidatură a sa ar rupe voturi de pe stânga, nu de la PNL sau USR. Aceasta lasă să se înţeleagă că, prin ipotetica sa candidatură, Ponta îşi negociază o alianţă avantajoasă cu PSD la parlamentare.
Citește și: Programul Visa Waiver pentru România ar putea fi amânat din cauza politicii de imigrație a SUA